Aktualitet

Koronavirusi në Itali – 659 viktima dhe mbi 11 mijë raste të reja
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:08 - 29/12/20 |
mapo.al

Vijojnë të jenë të larta shifrat e të infektuarve me koronavius në 24 orët e fundit në Itali.Sipas raportit më të fundit nga ministria e Shëndetësisë, janë konfirmuar të infektuar me Covid 11 212 raste të reja dhe kanë humbur jetën 659 persona.


Gjithashtu gjatë orëve të fundit janë shëruar 17 044 persona, duke e çuar në 1,425,730 numrin e të shëruarve që nga fillimi i pandemisë.
Ndërkohë nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid ka shkuar në 2,067,487, mes të cilëve kanë humbur jetën 73,029 pacientë.1Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas