Aktualitet

Koronavirusi në Itali – Mbi 15 mijë të infektuar dhe 467 viktima në 24 orë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:31 - 27/01/21 |
mapo.al

Italia në 24 orët e fundit ka regjistruar 15 204 raste të reja me koronavirus, sipas të dhënave të ministrisë së Shëndetësisë.Krahasuar me një ditë më parë numri është më i lartë, por edhe ai i tamponëve është rritur. Në 24 orët e fundit janë kryer një rekord tamponësh, plot 293.770.


Ndërsa numri i të vdekurve është ulur, ku në 24 orë janë shënuar 467 të vdekur, ndërkohë që dje ishin 541.
Gjithashtu është ulur dhe numri i të shtruarve në spitale si në terapi intensive ashtu edhe të shtruarit e tjerë. Shkalla e pozitivitetit është 5,1%.1Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas