Aktualitet

Koronavirusi në Itali – Mbi 8 mijë raste të reja dhe 445 viktima në 24 orë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:48 - 28/12/20 |
mapo.al

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me koronavirus 8 585 persona dhe kanë humbur jetën 445 pacientë.Ministria e Shëndetësisë në raportin e saj më të fundit bën me dije se nga 68681 testime kanë rezultuar pozitiv me koronavirus 8 585 persona.


Ndërkaq deri më tani vijojnë të jenë të shtruar në spital 2,565 njerëz, të shtruar në spital në kujdesin intensiv.
Nga fillimi i pandemisë e deri më tani në Itali janë konfirmuar të infektuar me koronavirus 2,056,277 persona mes të cilëve kanë humbur jetën 72,370 pacientë.1Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas