Aktualitet

Koronavirusi në Itali/ Rriten rastet e reja, por ulen vdekjet

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:23 - 09/07/20 |
mapo.al

Në Itali, që nga fillimi i epidemisë së koronavirusit, të paktën 242,363 persona janë prekur nga virusi Sars-CoV-2 dhe në 24 orët fundit janë konfirmuar edhe 229 raste të reja.


Deri tani nga numri total i të infektuarve, 34.926 persona kanë humbur jetëndhe ditën e sotme janë regjistruar 12 viktima, raporton Corriere Della Sera.


Nga 871 pacientë të shtruar në spital me simptoma, 69 prej tyre janë në kujdes intensiv.


Ndërkohë janë 871 persona që janë shëruar në 24 orët e fundit.


 


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas