Aktualitet

Koronavirusi në Itali/ Rritet numri i viktimave gjatë 24 orëve të fundit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:45 - 03/08/20 |
mapo.al

Numri i viktimave, nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit në Itali ka pësuar rritje, krahasuar me një ditë më parë.


Sipas të dhënave të Emergjencave Civile 12 persona të tjerë e humbën betejën përballë virusit vdekjeprurës, ndërsa 159 persona të tjerë rezultuan të infektuar.


Gjatë 24 orëve të fundit ekipet shëndetësore ndërmorën 24 mijë testime, ndërkohë që lajmi i mirë është që 5 rajone italiane nuk raportuan asnjë rast të ri.


Numri i të shëruarve ishte 129, për një total mbi 200 mijë që nga nisja e pandemisë. Gjithashtu ulje ka pësuar dhe numri i pacientëve të shtruar në terapi intensive.Etiketa: , ,

Pas