Aktualitet

Koronavirusi në Itali/ Ulen rastet e reja, rritet numri i viktimave
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:29 - 13/07/20 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit, në Itali janë regjistruar 169 raste të reja me koronavirus dhe 13 viktima.Nga dita e djeshme, bilanci i rasteve të reja ka pësuar ulje, ndërsa ai i viktimave shënon rritje (234 raste dhe 9 viktima).


Në vendin fqinj, numri i personave të prekur nga Covid-19 në total është 243,230 mijë.
Me 13 viktimat e sotme, në Itali janë shënuar 34,967 viktima që nga nisja e pandemisë.1Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas