Aktualitet

Koronavirusi në Itali, ulet numri i rasteve të reja dhe viktimave
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:37 - 01/08/20 |
mapo.al

Janë 295 rastet e reja me koronavirus në Itali në 24 orët e fundit, një shifër në rënie në krahasim me dje, kur u regjistruan 379 raste.


Ndërkohë, në vendin fqinj janë shënuar 5 viktima, një shifër sërish më e ulët sesa dje (9).


Në 24 orët e fundit janë regjistruar 255 të shëruar.Në total, Italia ka regjistruar 247 832 të infektuar me Covid-19, ndërsa viktimat janë 35 146.
Etiketa: ,

Pas