Aktualitet

Koronavirusi në Kosovë – 1 viktimë dhe 22 raste të reja në 24 orët e fundit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:10 - 27/10/21 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë si pasojë e COVID-19, ndërsa janë raportuar edhe 22 raste të reja të infektuara me këtë virus.


Në 24 orët e fundit janë dhënë 6,239 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1,549,215 doza të vaksinës.


Deri më sot 712,793 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Nga 2,095 testime, 22 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes. Sot janë shëruar 20 qytetarë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarëve është 157,276.
Në total numri i rasteve aktive është 428.1


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas