Aktualitet

Koronavirusi në Kosovë – 30 raste të reja dhe asnjë viktimë në 24 orët e fundit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:54 - 07/10/21 |
mapo.al

Asnjë viktimë nuk është shënuar nga COVID në 24 orët e fundit në Kosovë. Ministria e Shëndetësisë nga 2,347 testime të kryera raporton 30 raste të reja me COVID-19.


Në 24 orët e fundit janë kryer 10,736 doza të vaksinës anti-COVID-19, ndërsa që prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.407.966 doza të vaksinës.


Deri më sot 588.481 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Sot janë shëruar 94 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 155.671.Në total numri i rasteve aktive është 1.676
1
Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas