Aktualitet

Koronavirusi në Kosovë – 6 viktima dhe 592 raste të reja në 24 orët e fundit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:17 - 06/03/21 |
mapo.al

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë humbur jetën 6 persona dhe janë konfirmuar të infektuar me Covid 592 raste të rjea.


Viktimat janë shënuar në komunat: Prishtinë 2 raste (85, 81 vjeç), Istog 1 rast (80 vjeç), Prizren 1 rast (78 vjeç), Podujevë 1 rast (46 vjeç), Rahovec 1 rast (75 vjeç).


Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 291 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 61.685 raste, kurse numri i rasteve aktive është 9.175.

Ndërkohë nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid ka shkuar në 72.500 raste, mes të cilëve kanë humbur jetën 1 640 persona.1Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas