Aktualitet

Koronavirusi në Kosovë – 703 raste të reja dhe 19 viktima në 24 orët e fundit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:23 - 09/09/21 |
mapo.al

Ulet numri i infektimeve me koronavirus në Kosovë. Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon nga 10,851 testime, 703 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me koronavirus.


Po ashtu gjatë 24 orëve të fundit 19 qytetarë e kanë humbur betejën me virusin. Në total numri i rasteve aktive është 20,652.


Ndërkohë prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 975,279 doza të vaksinës.1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas