Aktualitet

Koronavirusi në Kosovë – Një humbje jete dhe 17 raste të reja


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:10 - 12/06/21 |
mapo.al

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:


Në 24 orët e fundit janë dhënë 3.480 doza të vaksinës kundër COVID-19.


Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 96.369 doza të vaksinës.Nga 1.774 testime, 17 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.Sot janë shëruar 112 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 104.791.

Në total numri i rasteve aktive është 531.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas