Aktualitet

Koronavirusi në Maqedoni/ 14 viktima dhe 862 raste të reja në 24 orët e fundit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:57 - 29/10/20 |
mapo.al

Maqedonia e Veriut ka regjistruar sot sërish një bilanc të rënduar nga COVID-19.


862 raste të reja janë shënuar sot, 8 më pak se dje.


Po ashtu janë edhe 14 viktima nga COVID-19 vetëm në 24 orët e fundit.Shkupi vijon të mbajë kryesimin si ‘vatra’ kryesore e COVID-19 në Maqedoninë e Veriut me 390 raste vetëm së fundmi, teksa në 24 orët e fundit është ndjekur nga Prilepi me 55, Veles 54 dhe Tetova 48 raste.
Etiketa: ,

Pas