Aktualitet

Koronavirusi në Maqedonë e Veriut/ Bilanc tragjik, 9 të vdekur në 24 orët e fundit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:05 - 25/07/20 |
mapo.al

Tjetër bilanc tragjik në Maqedoninë e Veriut  me 9 të vdekur dhe 137 raste të reja në 24 orët e findit si pasojë e pandemisë.


Ministria e Shëndetësisë informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1542 teste të realizuara 137 persona kanë rezultuar pozitiv me virusin e koronas.


Shkup-60, Kumanovë-13, Dibër-5, Shtip-16, Prilep-3, Tetovë7, Srugë-1, Veles-3, Manastir-5, Ohër-1, Gostivar-11, Koçan-1, Probishtip-1, Demir Hisar-1, Vinicë-1, veti Nikollë-3 Kërçovë-5.Instituti i Shëndetit Publik gjatë 24 orëve të fundit ka regjisturar 103 pacientë të shëruar.


Shkup-53, Dibër-3, Shtip-1, Pprilep-6, Tetovë-7, Veles-5, Manastir-2, Kavadarc-1 Gostivar-11, Strumicë-1, Krushevë-1, Kërçovë-3 dhe Resnjë-9.Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas