Aktualitet

Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut – 104 raste dhe 13 viktima në 24 orë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:42 - 11/01/21 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 104 raste me koronavirus.Ndërsa 13 qytetarë kanë humbur betejën me koronavirusin.


Viktimat janë; katër nga Shkupi, katër nga Prilepi, një nga Velesi, një nga Ohri, një nga Kavadari, një nga Probishtipi dhe një nga Negotina, të gjithë në kushte spitalore.Nga ana tjetër 539 persona janë shëruar nga virusi.Numri i rasteve aktive në vend është 15 970.


1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas