Aktualitet

Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut – 11 të vdekur dhe 400 infektime në 24 orë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:17 - 19/01/21 |
mapo.al

11 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut.Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga 2,327 testime të realizuara, 400 persona rezultuan pozitiv, duke e çuar numrin e përgjithshëm të rasteve në 89,392 të prekur.


Sakaq në Maqedoninë e Veriut aktualisht ka 12.683 raste aktive.1

Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas