Aktualitet

Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut- 11 viktima dhe 305 raste të reja në 24 orë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:36 - 28/02/21 |
mapo.al

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 2533 teste të dyshuar për COVID-19 dhe nga këta 305 kanë rezultuar pozitivë.

Po ashtu, në 24 orët e fundit kanë humbur betejën me koronavirusin 11 pacientë, ndërsa janë shëruar 167 persona.


Deri tani, që nga fillimi i pandemisë, janë kryer 522 518 testime për COVID-19, ku janë regjistruar 102 787 raste.

Që nga fillimi i pandemisë kanë humbur jetën 3 137 persona ndërsa kanë fituar betejën me koronavirusin 91 233 persona të tjerë.Numri aktual i personave aktivë me virusin Covid-19 është 8 417.


1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas