Aktualitet

Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut – 1100 raste të reja dhe 30 viktima në 24 orë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:10 - 04/12/20 |
mapo.al

Stuata e pandemisë vijon të jetë në nivele shqetësuese në Maqedoninë e Veriut. Në 24 orët e fundit autoritetet shëndetësore kanë njoftuar 30 viktima dhe 1100 raste të reja me Covid-19.Gjithsej janë bërë 2824 teste. Viktimat janë të moshës nga 52 deri në 85 vjeçare. Në 24 orët e fundit janë shënuar 585 pacientë të shëruar.


Sa i përket rasteve të reja, më shumë raste respektivisht 439 janë regjistruar në Shkup, në Manastir 73, Gostivar 68, Tetovë 58, Kumanovë 56, Prilep 52, Shtip 42, Ohër 32. Numri i rasteve aktive në mbarë vendin ka mbërritur në 22 212.
1

Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas