Aktualitet

Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut – 148 raste të reja dhe 3 viktima në 24 orët e funditBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:38 - 28/09/20 |
mapo.al

148 raste të reja me koronavirus janë regjistruar në Maqedoninë e Veriut. Ndërkohë, 3 persona kanë ndërruar jetë si dhe janë shëruar 65 persona.


Numri më i lartë i të infektuarve vazhdon në Shkup, Tetovë, Koçan dhe Berovë, ndërsa në Kumanovë, Dibër dhe Kumanovë ka më pak se 5 të infektuar.


Indeksi i të infektuarve në raport me numrin e testeve sot rezulton 12 për qind.


Etiketa: , , , ,

Pas