Aktualitet

Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut – 15 viktima dhe mbi 1 mijë raste në 24 orë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:06 - 24/11/20 |
mapo.al

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut kanë humbur jetën 15 qytetarë.Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se janë realizuar 3, 143 testime, prej të cilëve kanë rezultuar pozitiv 1, 039 raste.


Autoritetet shëndetësore i bëjnë apel qytetarëve që të tregohen të kujdesshëm dhe të respektojnë masat për parandalimin e koronavirusit, pasi situata mbetet ende serioze.Ndërkohe Instituti i Shëndetit Publik, regjistroi 998 pacientë të shëruar nga koronavirusi.

Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas