Aktualitet

Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut- 2 viktima dhe 83 raste të reja


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:28 - 18/05/21 |
mapo.al

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 83 raste të reja me COVID-19.


Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2.704 teste.


Gjithashtu bëhet e ditur se dy persona kanë humbur betejën me virusin, një nga Shkupi (67) dhe një nga Kavadari (80).Rastet e reja janë në Shkup – 40, Prilep – 8, Kumanovë dhe Ohër nga 6, Tetovë dhe Radovish nga 5, Manastir – 3, Strugë dhe Kërçovë nga 2, Kavadar, Strumicë, Sveti Nikollë, Berovë, Demir Hisar dhe Pehçevë nga 1.Janë regjistruar 259 pacientë të shëruar nga coronavirusi.Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 154.804, numri i pacientëve të shëruar është 146.302, numri i vdekjeve është 5.232, ndërsa numri i rasteve aktive është 3.270.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas