Aktualitet

Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut – 23 raste të reja dhe 10 viktima në 24 orë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:52 - 30/05/21 |
mapo.al

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 23 raste të reja këtë të dielë nga COVID-19. Po ashtu 10 pacientë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit.


Nga rastet e reja, 15 janë vetëm në Shkup kurse disa qytete janë ‘të pastra’ nga COVID-19.


Po ashtu 1 mijë e 191 pacientë kanë fituar betejën me COVID-19 në 24 orët e fundit.1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas