Aktualitet

Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut – 24 viktima dhe 984 raste të reja
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:55 - 05/12/20 |
mapo.al

Në Maqedoninë e Veriut, Ministria e Shëndetësisë raportoi ditën e sotme se janë regjistruar 24 vikima dhe 984 të infektuar me koronavirusin e ri.Ndërsa numri i të shëruarve është 631 persona.


Të dhënat e publikuara bazohen në kryerjen e 2.995 testimeve.Numri më i madh i viktimave është regjistruar në Shkup, gjithsej 12; në Manastir 3, në Kumanovë 2 ndërsa nga 1 janë regjistruar në 7 qytete tjera.Sipas raporit të Ministrisë të Shëndetësisë, numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, ka arritur në 67.311 persona, prej tyre 1.901 kanë humbur betejën me COVID-19, 42.872 janë shëruar ndërsa raste aktive janë 22.538 persona.


1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas