Aktualitet

Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut – 25 viktima dhe 1064 raste të reja në 24 orët e fundit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:30 - 13/11/20 |
mapo.al

Maqedonia e Veriut ka regjistruar sot 25 viktima nga COVID-19, ndërsa numri i të infektuarve është 1.064.


Viktimat janë: pesë në Kumanovë, katër në Veles, nga tre në Shkup dhe Tetovë, dy në Prilep dhe nga një në tetë qytete tjera.


 Numri i përgjithshëm i të vdekurve ka arritur 1.263 persona, shumica prej të cilëve janë nga Shkupi.
Në mesin e të vdekurve është edhe Shukri Fazliu, mjek specialist, 49 vjeç nga Kumanova, i cili vdiq në Klinikën Infektive në Shkup pas përkeqësimit të gjendjes të shkaktuar nga COVID -19.1


Etiketa: , , ,

Pas