Aktualitet

Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut- 33 viktima dhe 949 raste të reja


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:37 - 14/04/21 |
mapo.al

Maqedonia e Veriut në 24 orët e fundit ka regjistruar 33 viktima për shkak të Covid-19.

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 3.610 teste, ndërsa janë regjistruar 949 raste të reja me COVID-19.


Në Shkup – 357, Manastir – 85, Kumanovë – 69, Prilep – 43, Veles – 39, Ohër – 36, Tetovë – 34, Strumicë dhe Koçan nga 29, Gostivar – 28, Shtip – 26, Kavadar – 25, Kërçovë – 21, Gjevgjeli – 14, Sveti Nikollë 13, Strugë – 11, Resnja dhe Radovishi nga 10, Dellçev dhe Vinicë nga 9, Negotinë, Berovë dhe Vallandovë nga 7, Kriva Pallankë – 6, Bogdanci – 5, Dibër dhe Makedonski Brod nga 4, Demir Hisar dhe Makedonska Kamenica nga 3, Probishtipi dhe Pehçev nga – 2, Krushevë dhe Demir Kapi nga 1.

Lexo edhe :  Koronavirusi - 123 të infektuar dhe 3 viktima në 24 orët e fundit
Sot janë shëruar 737 pacientë nga coronavirusi. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 144.111, numri i pacientëve të shëruar është 119.683, numri i vdekjeve është 4.322, ndërsa numri i rasteve aktive është 20.106.1Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas