Aktualitet

Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut – Mbi 1.200 raste të reja dhe 39 viktima
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:57 - 25/11/20 |
mapo.al

Maqedonia e Veriut vijon të mbetet një nga vendet më të prekura nga koronavirusi në rajonin tonë.Sipas Ministrisë së shëndetësisë në 24 orët e fundit janë kryer 3349 testime, nga të cilat janë diagnostikuar 1288 infeksione ditore. Shkupi mbetet qyteti më i prekur me 570 raste ditore.


Po ashtu, autoritetet njoftojnë se janë shënuar 39 viktima, për një total prej 1600 fatalitetesh.Lajm i mirë është se 1078 pacientë e kanë mposhtur koronavirusin, ndërsa 20882 persona mbeten të infektuar aktivë.1Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas