Aktualitet

Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut – Mbi 1100 raste të reja dhe 30 viktima
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:51 - 26/11/20 |
mapo.al

Pandemia e koronavirusit vijon të shkaktojë viktima në Maqedoninë e Veriut.Kështu, sipas Ministrisë së Shëndetësisë në 24 orët e fundit, në vendin fqinj kanë humbur jetën 30 persona.


Po ashtu, bëhet me dije se nga 2,846 testime të kryera, janë konfirmuar 1,160 raste të reja me COVID-19.
Lajm i mirë është se 1,097 pacientë e kanë mposhtur virusin.1Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas