Aktualitet

Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut- Mbi 600 të infektuar, 47 viktima në 24 orë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:30 - 21/04/21 |
mapo.al

Maqedonia e Veriut të mërkurën ka regjistruar 47 të vdekur me COVID-19, 627 të infektuar si dhe 765 të shëruar.

Të dhënat e publikuara nga Ministria e Shëndetësisë i reforohen realizimit të 2,865 testimeve, raporton REL.


Numri më i madh i viktimave është shënuar në Shkup, gjithsej 22 të vdekur ndërsa numër më të vogël kanë 15 qytete tjera.

Mosha e personave të vdekur është mes 44 dhe 92 vjeç, ka bërë të ditur Instituti i Shëndetit Publik.Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoninë e Veriut me COVID-19 janë diagnostikuar rreth 148 mijë persona, prej tyre 125 mijë janë shëruar, 4.556 e kanë humbur jetën ndërsa afër 18.500 janë ende raste aktive.


 

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas