Aktualitet

Koronavirusi në SHBA – 180 mijë raste dhe 2597 viktima në 24 orë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:46 - 02/12/20 |
mapo.al

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vijojnë të raportojnë shifra të larta nga COVID-19.


Sipas të dhënave nga Universiteti John Hopkins, sot u raportuan 2597 të vdekur nga COVID-19.


Kjo është shifra më e lartë që nga prilli, duke e çuar numrin total të vdekjeve në vend në 270 728.Rastet e reja dje ishin mbi 180,000.
1
Etiketa: , , ,

Pas