Aktualitet

Koronavirusi në Shqipëri, 124 raste të reja në 24 orët e fundit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:10 - 25/09/20 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 124 raste te reja me koronavirus nga 808 testime të kryera.


Fatkeqësisht, 3 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me Covid-19 në 24 orët e fundit, ndërsa fatmirësisht, 70 qytetarë janë shëruar nga koronavirusi.


Aktualisht, në spitalin ‘Infektiv’ dhe ‘Shefqet Ndroqi’, po marrin trajtim mjekësor, 178 qytetarë të prekur nga koronavirusi, 18 prej tyre në terapi intensive, ndërsa 6 prej tyre të intubuar.

Etiketa:

Pas