Aktualitet

Koronavirusi në Shqipëri, 3 viktima në 24 orët e fundit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:02 - 06/10/20 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 3 viktima nga COVID-19.


Fatkeqësisht e kanë humbur betejën me virusin e rrezikshëm, një 51 vjeçar nga Tropoja, një 74 vjeçar nga Peqini dhe një 80 vjeçar nga Tepelena.


Ndërkohë që nga 905 testime të kryera ka patur 158 raste pozitive me koronavirus. Fatmirësisht 140 persona janë shëruar.Aktualisht në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 214 pacientë, 15 në terapi intensive nga të cilët 3 pacientë janë të intubuar.Statistika (6 Tetor 2020)

Raste të reja ditore   158

Të shëruar ne 24 orë   140

Humbje jete në 24 orë     3

Testime ditore   905

 

Testime totale    93,926

Raste pozitive      14,568

Raste të shëruara   8,965

Raste Aktive     5,200

Lexo edhe :  Denoncimi i qytetarit: Më thanë nëna vdiq nga COVID, në skedë e kanë shkruar nga arresti kardiak (VIDEO)

Humbje jete    403

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë   2704

Durrës    565

Shkodër   397

Lezhë       260

Korçë    241

Elbasan   233

Fier         223

Vlorë      184

Kukës     136

Berat      121

Dibër     80

Gjirokastër   56


Etiketa: , , , ,

Pas