Aktualitet

Koronavirusi në Shqipëri, 5 viktima në 24 orët e fundit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:37 - 15/10/20 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 5 viktima nga COVID-19 raporton ministria e Shëndetësisë.Fatkeqësisht e kanë humbur betejën me virusin e rrezikshëm, një 65 vjeçar nga Kavaja, një 75 vjeçar nga Elbasani dhe 3 qytetarë nga Tirana: një 70 vjeçare, një 71 vjeçar, një 77 vjeçare.


Ndërkohë që nga 1398 testime të kryera ka patur 257 raste pozitive me koronavirus. Fatmirësisht 102 persona janë shëruar.Në Spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 249 pacientë nga të cilët 21 janë në terapi intensive dhe 5 të intubuar.


Statistika (15 Tetor 2020)

Raste të reja ditore 257
Të shëruar ne 24 orë 102
Humbje jete në 24 orë 5
Testime ditore 1398
Testime totale 103,402
Raste pozitive 16212
Raste të shëruara 9864
Raste Aktive 5909
Humbje jete 439

Lexo edhe :  Ky tip gjaku është më pak i rrezikuar nga koronavirusi

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 2935
Durrës 620
Shkodër 439
Korçë 329
Fier 336
Lezhë 299
Elbasan 257
Vlorë 210
Berat 174
Kukës 167
Dibër 78
Gjirokastër 65


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas