Aktualitet

Koronavirusi në Shqipëri, 5 viktima në 24 orët e funditBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:08 - 17/10/20 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 5 viktima nga COVID-19.


Fatkeqësisht e kanë humbur betejën me virusin e rrezikshëm, një 74 vjeçar nga Durrësi, një 76 vjeçar nga Tirana, një 81 vjeçar nga Rrogozhina, një 82 vjeçar nga Shkodra, një 91 vjeçar nga Korça.


Ndërkohë që nga 1289 testime të kryera ka patur 273 raste pozitive me koronavirus. Fatmirësisht 44 persona janë shëruar.Në Spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 259 pacientë nga të cilët 20 janë në terapi intensive dhe 3 të intubuar.Statistika (17 Tetor 2020)
Raste të reja ditore 273
Të shëruar ne 24 orë 44
Humbje jete në 24 orë 5
Testime ditore 1,289

Testime totale 106,093
Raste pozitive 16,774
Raste të shëruara 10,001
Raste Aktive 6,325
Humbje jete 448

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 3176
Durrës 651
Shkodër 451
Fier 364
Korçë 356
Lezhë 324
Elbasan 265
Vlorë 231
Berat 182
Kukës 165
Dibër 84
Gjirokastër 76


Etiketa: , , , ,

Pas