Aktualitet

Koronavirusi në Shqipëri, 6 viktima në 24 orët e fundit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:27 - 29/10/20 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 6 viktima nga Covid-19.


Fatkeqësisht e kanë humbur betejën nga Sars Cov2: një 61-vjeçar nga Korça, një 67-vjeçar nga Pogradeci, një 69-vjeçar nga Lezha, një 71-vjeçar nga Vlora, një 73-vjeçar nga Fieri dhe një 74-vjeçar nga Tirana, me sëmundje bashkëshoqëruese.


Ndërkohë që nga 1422 testime të kryera ka patur 275 raste pozitive me koronavirus. Fatmirësisht 114 persona janë shëruar.Në Spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 291 pacientë, nga të cilët 13 janë në terapi intensive dhe 5 të intubuar.


COVID-19 – Statistika (29 Tetor 2020)


Raste të reja ditore 275
Të shëruar ne 24 orë 114
Të shtruar në spitale 291
Humbje jete në 24 orë 6
Testime ditore 1422

Testime totale 122,426
Raste pozitive 20,315
Raste të shëruara 11,007
Raste Aktive 8,809
Humbje jete 499

Lexo edhe :  VOA: Situata e koronavirusit në Shqipëri jashtë kontrollit

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 4468
Durrës 837
Fier 650
Korçë 544
Shkodër 522
Lezhë 396
Elbasan 378
Vlorë 352
Berat 256
Kukës 184
Gjirokastër 131
Dibër 91


Etiketa: , ,

Pas