Aktualitet

Koronavirusi në vendin tonë, 3 viktima në 24 orët e funditBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:28 - 22/09/20 |
mapo.al

Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit 3 pacientë nuk e kanë fituar betejën me virusin e rrezikshëm.


Një 78 vjeçar nga Peqini, një 80 vjeçare dhe një 87 vjeçar nga Tirana kanë ndërruar jetë te spitalet e Covid.


Numri i rasteve të reja mësohet të jetë 131 nga 825 testime të kryera.Ndërsa 47 qytetarë janë të shëruar nga koronavirusi në vendin tonë.


367 qytetarë kanë ndërruar jetë nga koronavirusi që prej fillimit të pandemisë në Shqipëri.


 


Etiketa: , , , ,

Pas