Kronika

Koronavirusi në vendin tonë, 4 viktima në 24 orët e funditBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:35 - 29/09/20 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në vendin tonë 4 persona kanë humbur betejën me virusin e rrezikshëm, një 65-vjeçar nga Vlora dhe 3 qytetarë nga Tirana: një 59-vjeçar, një 75-vjeçar dhe një 76-vjeçar, me sëmundje bashkëshoqëruese.


Nga 820 testime të kryera janë regjistruar 127 raste të reja me COVID-19.


Fatmirësisht 103 persona janë shëruar. Në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” aktualisht po trajtohen 190 pacientë nga të cilët 16 janë në terapi intensive dhe 5 të intubuar.COVID-19 – Statistika (29 Shtator 2020)
Testime totale 87198
Raste pozitive 13518
Raste të shëruara 7732
Raste Aktive 5402
Humbje jete 384 (Qarku Tiranë 183, Durrës 46, Shkodër 40, Elbasan 26, Fier 22, Korçë 19, Lezhë 16, Kukës 10, Dibër 8, Vlorë 8, Gjirokastër 4, Berat 2).


Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë 2658
Durrës 594
Shkodër 395
Elbasan 309
Lezhë 308
Korçë 255
Fier 243
Vlorë 197
Kukës 150
Berat 111
Dibër 107
Gjirokastër 75Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas