Aktualitet

Koronavirusi – Rekord viktimash në Maqedoni, konfirmohen 214 raste të reja


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:19 - 01/05/21 |
mapo.al

Një numër i lartë viktimash është shënuar gjatë orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut

Gjatë 24 orëve të fundit bëhet me dije se kanë humbur jetën 36 persona dhe janë konfirmuar të infektuar me Covid nga 2 276 teste 214 raste të reja.


Sipas ministrisë së Shëndetësisë rastet e reja janë konfirmuar në Shkup – 94, Kumanovë – 29, Tetovë – 19, Prilep dhe Vinicë nga 7, Ohër – 6, Veles, Koçan, Negotinë dhe Sveti Nikollë nga 5, Shtip dhe Strumicë nga 4, Manastir, Kavadar, Strugë dhe Kërçovë nga 3, Gostivar, Radovish dhe Bogdanci nga 2, Gjevgjeli, Resnjë, Dellçevë, Probishtip, Krushevë dhe Makedonski Brod nga 1.

Gjithashtu gjatë orëve të fundit kanë fituar betejën me Covid 305 persona duke e çuar në 133 070 numrin e përgjithshëm të të shëruarve.

Lexo edhe :  Shifra të larta në Itali - Mbi 13 mijë të infektuar dhe 344 viktima në 24 orë


Ndërkohë nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i të infektuarve me Covid ka shkuar në 152.581, persona mes të cilëve kanë humbur jetën 4 891 qytetarë.


1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas