Aktualitet

Koronavirusi/ Sërish ditë e zezë për Kosovën, 15 viktima në 24 orë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:13 - 31/07/20 |
mapo.al

15 viktima, 226 infektime të reja dhe 115 të shëruar është bilanci i 24 orëve të fundit nga koronavirusi në Kosovë.


Në 24 orë 15 persona kanë humbur betejën me COVID-19, duke e çuar numrin e viktimave në 227.


“Numri total i rasteve pozitive është 8.330 nga 36.509 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2, me gjithsej 227 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.


Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë ka njoftuar se në 24-orëshin e fundit janë konfirmuar 226 raste të reja me COVID-19.


Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, janë shëruar 115 pacientë ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 4.578. Numri i rasteve aktive është 3.525.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas