Aktualitet

“Koronavirusi shpikje e elitave kriminale botërore, në krye Soros dhe Gates”
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:15 - 13/01/21 |
mapo.al

Koronavirusi ka lënë shteg për lloj-lloj teorish konspirative: si dhe kush e krijoi virusin, ka nga ata që nuk e pranojnë ekzistencën e virusit, të tjerë që janë kundër vaksinës…***


Një gjykatë peruane ka shkuar më tej, duke publikuar një rezolutë ku thuhet se Covid-19 është një shpikje e “elitave kriminale botërore”, që përbëhet nga miliarderët George Soros, familja Rockefeller dhe Bill Gates.Gjykata e Lartë e Drejtësisë në Ica shprehet se pandemia ishte “e paparashikueshme” për të gjithë, përveçse për krijuesit e saj, “që po e drejtojnë dhe po japin udhëzime nëpërmjet korporatave të tyre botërore”.“Asnjë qeveri, person fizik apo juridik, nuk e parashikon dot pandeminë, përveç krijuesve të rendit të ri botëror, si Bill Gates, Soros, Rockefeller etj.”, lexohet në rezolutën e gjykatës, të publikuar në portalin “LP Derecho”.

Lexo edhe :  Manastirliu: Kemi siguruar vaksinën anti-COVID për 800 mijë qytetarë

Pas publikimit të rezolutës, ka nisur një hetim paraprak për magjistratët që e firmosën atë.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas