Aktualitet

Koronavirusi thyen çdo parashikim, 1 milion të prekur në gjithë botën

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:19 - 02/04/20 |
mapo.al

Kur nisi në Kinë, askush nuk do e mendonte se COVID-19 do të shkonte në 1 milion të infektuar. Madje parashikimet e para flisnin për rreth 300 mijë të prekur në gjithë botën, por duket se çdo gjë ka kaluar pritshmëritë.


Sot janë shënuar më shumë se 1 milionë të infektuar me koronavirusin dhe 51 356 të vdekur.


Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbajnë numrin më të lartë të infektuarve, me rreth 235 mijë të prekur dhe më pas vjen Italia dhe Spanja.
Etiketa: ,

Pas