Aktualitet

Koronavirusi/ Valë shkatërruese, mbi 4 mijë viktima në 24 orët e fundit në Indi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:55 - 17/05/21 |
mapo.al

India ka raportuar 281,286 raste me koronavirus duke çuar numrin e përgjithshëm në 24,965,463.


Ndërsa 4,106 viktima në 24 orë duke e çuar numrin e përgjithshëm në 274,411


India është vendi më i prekur në botë pas Shteteve të Bashkuara.

Vendi është përballur me një valë të dytë shkatërruese duke mbingarkuar spitalet.India ka pasur gjithashtu mungesa të shumëta pajisjesh mjekësore dhe oksigjeni.Kanë qenë të shumta vendet që kanë ndihmuar Indinë si Shtetet e Bashkuara apo edhe Britania.

14


Etiketa: ,

Pas