Aktualitet

Koronavirusi/ Vetëkarantinohet ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:47 - 31/03/20 |
mapo.al

Mësohet se ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, është vetëkarantinuar, duke zbatuar kështu protokollin e vendosur nga autoritetet për personat që vijnë nga jashtë.Duke qenë se udhëtoi për në Itali, ku përcolli grupin me mjekë dhe infermierë shqiptarë që do të ndihmojnë atje në përballimin e krizës shëndetësore, A2 ka mësuar nga burime zyrtare se Cakaj, prej dy ditësh nuk është paraqitur në zyrë dhe po qëndron i izoluar.


Kësaj procedure në Shqipëri i nënshtrohen prej disa javës tashmë të gjithë personat që vijnë nga jashtë, pasi konsiderohet si periudhë inkubacioni për shfaqjen e koronavirusit.
1

Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas