Aktualitet

Korrespondentja e DW: Zgjedhjet, kushtet e reja gjermane
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:25 - 11/09/19 |
mapo.al

Korrespondentja e DW, Anila Shuke, në një lidhje me edicionin e lajmeve në T.CH. foli rreth vendimit të mundshëm të Berlinit për negociatat me Shqipërinë. Sipas saj, të gjitha gjasat janë që Gjermania të japë një PO, me kushte.


Dhe ajo tha se mund të ketë dy kushte të reja. E para, qartësimi i statusit të zgjedhjeve të 30 qershorit. Dhe e dyta, qartësimi i çështjes së manipulimit të votave në zgjedhjet e shkuara.


Shuka bëri të ditur se Rama do të jetë të premten në Berlin ku me siguri do të mësojë zyrtarisht qendrimin gjerman.
Etiketa: , , ,

Pas