fbpx

Kryesore

Korriku përvëlues me surpriza, shira dhe rënie temperaturash

               Publikuar në : 09:54 - 09/07/19 |
mapo.alm

Temperaturat përvëluese të korrikut duket se do shënojnë rënie sipas MeteoAlb. Alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta do të mbizotërojnë gjatë pjesës së parë të ditës në gjithë territorin e vendit. Pasditja do të ketë vranësira kryesisht në zonat malore duke sjellë dhe rrebeshe shiu.


Gjatë natës, kthjellimet do të rikthehen sërish. Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes dhe mesditë duke u luhatur nga 15°C deri ne 36°C. Era do fryjë lehtë me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Perëndimor duke krijuar dallgëzim 2 ballë. 


Etiketa: , , ,

Pas