Aktualitet

“Korrupsion” – Arrestohet Agustin Gjini, ish-zyrtar i Komunës së Shëngjinit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:51 - 27/03/21 |
mapo.al

Është arrestuar nga policia Agustin Gjini, ish-zyrtar i Komunës së Shëngjinit. Raportohet se Gjini është akuzuar për korrupsion.


Ai mbante detyrën shef i sigurimit në portin e Shëngjinit.


Ai është arrestuar pas 6 muajve hetim nga autoritetet.

Dyshohet se gjatë ushtrimit të detyrës si përgjegjës i Sektorit të Arkivit dhe Protokollit në ish-komunën Shëngjin, të ketë falsifikuar dokumentet, duke tjetërsuar një sipërfaqe toke në bregdetin e Shëngjinit, nga lloji i pasurisë rërë në arë.Mësohet se arrestimi i tij ka ndodhur pasditen e djeshme nga Krimi Ekonomik.


1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas