Aktualitet

Korrupsion dhe falsifikim tamponësh për Covid-19, në pranga mjeku në Tiranë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:48 - 09/03/21 |
mapo.al

Policia e Tiranës ka arrestuar mjekun Niko Nika, pasi akuzohet për korrupsion dhe falsifikim të tamponëve COVID-19.

Mësohet se mjeku ka vepruar kundër ligjit disa herë.


Njoftimi i policisë:
Nga Seksioni për Hetimin e Korrupsionit u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit N. N., 66 vjeç, pasi Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë i ka vendosur masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprat penale “Korrupsion pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike” kryer në bashkëpunim, “Falsifikimi i dokumenteve shëndetësore”, kryer në bashkëpunim, më shume se një herë dhe “Ushtrim, ndikimi i paligjshëm ndaj personave që ushtrojnë funksione publike” kryer në bashkëpunim, më shumë se një herë.


 


1


Etiketa:

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas