Aktualitet

Korrupsion në Kakavijë, arrestohet një person i shpallur në kërkim


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:58 - 17/06/19 |
mapo.al

Policia e Gjirokastrës informon se ka arrestuar një person të shpallur në kërkim për vepra penale të korrupsionit.


I ndaluari ishte shpallur në kërkim për veprat penale “Kontrabanda nga punonjës që lidhen me veprimtarinë doganore” dhe “Korrupsion pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”.


Njoftimi i policisë:Gjirokastër.
Ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim.Në vijim të veprimeve hetimore të lidhura me ngjarjen e datës 15.06.2019 ku u arrestuan në flagrancë shtetasit :

M.B.,Xh.M. dhe M.M., për veprat penale “Kontrabanda me mallra të tjera”, ” Shpërdorimi i detyrës”, “Korrupsion pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike” dhe ” Korrupsion aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike”, u bë ndalimi i shtetasit A.Ç. për veprat penale “Kontrabanda nga punonjës që lidhen me veprimtarinë doganore” dhe “Korrupsion pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës se Parë Gjirokastër për hetime të mëtejshme.

1


Etiketa: , ,

Pas