Aktualitet

Korrupsioni/ Mapo nesër: Arrestohet njeriu i besuar i Ramës e Braçes në Lushnjë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:09 - 06/07/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo ka në fokus në numrin e nesërm arrestimin e kryebashkiakut të Lushnjes sot nga SPAK nën akuzën për korrupsion dhe abuzim me tenderat.


Tushe ishte njeriu i besuar i Ramës dhe Braçes për 4 mandate. Kryeministri u shpreh se ai nuk gëzon mbështetjen e PS para drejtësisë.


Basha kërkoi që hetimi të shkojë më thellë te lidhjet e kryebashkiakut me krimin dhe kupolën e mazhorancës. Ambasadorja Kim shprehet se koha e pandëshkueshmërisë ka marrë fund.Nesër në numrin e Gazetës Mapo do të gjeni suplementin ‘IDE’. Gjithashtu do të gjeni komente dhe analiza mbi aktualitetin në vend, rajon dhe botë.

 

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas