Aktualitet

Kosova 20 vjet liri/ Mos e humbisni këtë fotoreportazh të MAPO-s

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:46 - 12/06/19 |
mapo.al

Kosova shënoi sot përmes një ceremonie mjaft të veçantë, 20-vjetorin e hyrjes ushtarake të NATO-s, përkatësisht trupave shumëkombëshe të KFOR-it, të cilët i dhanë fund dominimit 1 shekullor serb në këtë tokë shqiptare. MAPO sjell fotot më pikante sot në Prishtinë.


<
>
20-vjetori-kosove (35) 20-vjetori-kosove (38) 20-vjetori-kosove (37) 20-vjetori-kosove (36) 20-vjetori-kosove (34) 20-vjetori-kosove (33) 20-vjetori-kosove (31) 20-vjetori-kosove (32) 20-vjetori-kosove (30) 20-vjetori-kosove (28) 20-vjetori-kosove (29) 20-vjetori-kosove (27) 20-vjetori-kosove (25) 20-vjetori-kosove (26) 20-vjetori-kosove (24) 20-vjetori-kosove (22) 20-vjetori-kosove (23) 20-vjetori-kosove (21) 20-vjetori-kosove (19) 20-vjetori-kosove (20) 20-vjetori-kosove (18) 20-vjetori-kosove (17) 20-vjetori-kosove (16) 20-vjetori-kosove (15) 20-vjetori-kosove (14) 20-vjetori-kosove (13) 20-vjetori-kosove (12) 20-vjetori-kosove (11) 20-vjetori-kosove (10) 20-vjetori-kosove (8) 20-vjetori-kosove (9) 20-vjetori-kosove (7) 20-vjetori-kosove (5) 20-vjetori-kosove (6) 20-vjetori-kosove (4) 20-vjetori-kosove (3) 20-vjetori-kosove (2) 20-vjetori-kosove (1) 1

Kjo ditë, shënohet edhe si Dita e Çlirimit të Kosovës dhe nuk mund të mos mungonin ata që i dhanë lirinë nga ish-presidentin amerikan Bill Clinton, ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeline Albright, gjenerali amerikan ëesley Clark dhe shumë personalitete tjera. Të pranishëm ishin edhe autoritetet e larta shqiptare si Presidenti Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama.

Etiketa: , , ,

Pas