Aktualitet

Kosovë – 2 të vdekur dhe 43 raste të reja me koronavirus


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:16 - 01/10/20 |
mapo.al

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë bërë të ditur se edhe 2 persona të infektuar me koronavirusin e ri (COVID-19) kanë vdekur duke e çuar në 627 numrin e viktimave nga ky virus.


Bazuar në të dhënat e fundit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKShPK) edhe 43 raste të reja janë diagnostikuar pozitiv me koronavirus, derisa numri i tyre ka shkuar në 15.663.


Në 24 orët e fundit në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK janë testuar gjithsej 589 mostra të dyshuara me COVID-19, ndërsa nga data 8 shkurt deri më tani janë testuar gjithsej 68.463 mostra.Sa i përket numrit të të shëruarve, të dhënat kanë njoftuar për 123 pacientë të rinj, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më tani ka shkuar në gjithsej 13.677 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.359.

Lexo edhe :  Bota në alarm nga variati i ri i COVID, mjeku i shqetësuar: Pas 3 javësh...1
Etiketa: , ,

Pas